NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Asocijacije

Sta je sa glupim asocijacijama? Zasto dobijam stalno 34 poena, a ne vise?

11 za
10 protiv
Andrija Robajac
2012-01-04
???

Andrija Robajac napisa...

Sta je sa glupim asocijacijama? Zasto dobijam stalno 34 poena, a ne vise?

... pošto ne čitate obaveštenje na naslovnoj strani sajta, niti pravila bodovanja koja su napisana pre igre, nešto imam osećaj da ne vredi ni ovde na forumu odgovoriti jer verovatno nećete ni to pročitati.

17 za
2 protiv
Supervizor
2012-01-04
???

Ovaj novi nacin bodovanja nije bas srazmeran... Na primer: Neko otvori 12 polja (u svakoj koloni po tri) i resi asocijaciju, dobija 34 poena, isto kao i onaj ko je resio iz prvog otvorenog polja. Bolje da ste smanjili broj poena za konacno resenje. Par puta sam lako resio kolone a nisam uspeo konacno i zato dobio samo 20 i nesto poena (po starom sistemu bodovanja)....

13 za
3 protiv
Goran Bogicevic
2012-01-10
???

vratite staro bodovanje,ovo je glupo

10 za
7 protiv
Rada Vidovic
2012-01-12
???

A zasto je glupo? Malo nam to obrazlozite, ako nije prevelik problem.

10 za
4 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-01-12
???

Rada Vidovic napisa...

vratite staro bodovanje

... biće ponovo izmenjeno od 1. februara, pisao sam već o tome na sajtu. Krajem januara ću postaviti obaveštenje kako će tačno da radi.

Trenuno ima 2 ideje: jedna je da max. za asocijacije bude 37 poena, a druga je da bude 42 kako bi dnevni maksimum bio okruglo 200.

9 za
0 protiv
Supervizor
2012-01-13
???

Kakav je bio princip prije promjene? Znam da je maksimum bio 45, ali se ne sjecam kako je dodjeljivan bonus.

2 za
2 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-01-14
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Kakav je bio princip prije promjene? Znam da je maksimum bio 45, ali se ne sjecam kako je dodjeljivan bonus.

...5 za svaku kolonu, 10 za konačno, 1 za svako neotvoreno polje.

4 za
0 protiv
Supervizor
2012-01-15
???

treba mi resenje za ove asocijacije> linija, tvrd]ava,zona, zastita ......zatim druga clan, stablo, srecna, glava..... treca igra, lestvica, krem, margina.....cetvrta  slovo, cin, zig, bruka.... i konacno resenje za ove cetiri asocijacije hvala!!!!!!!!!!!

1 za
1 protiv
munjakova
2012-01-15
???

Ako nije protiv pravila: ODBRANA, PORODICA, DRUSTVO, SRAM = STUB

4 za
1 protiv
Erazmo
2012-01-15
???

U našem narodu se kaže da je neko na stubu srama,isto tako se u narodu kaže da je stub porodice žena,a isto se kaže da je stub društva porodica

3 za
0 protiv
jaleeee
2012-01-15
???

hvala!!!!!!!!!!

4 za
1 protiv
munjakova
2012-01-15
???

Erazmo napisa...

Ako nije protiv pravila

... odakle je ova asocijacija?

3 za
1 protiv
Supervizor
2012-01-15
???

Supervizor napisa...


... odakle je ova asocijacija?

Pretpostavio sam iz baze, mada opet zasto bi neko na forumu trazio resenje asocijacije kada je dovoljno da saceka istek vremena ili da odustane ako ne moze samostalno da resi.

Verovatno neko interno nadgornjavanje pa se pojedini snalaze sa strane... smiley

2 za
0 protiv
Erazmo
2012-01-15
???

Supervizore,moželi onaj moj predlog,da se prilikom slanja asocijacija igrači daju objašnjenja za kolone i konačno rešenje,pa ko hoće da objasni nek objasni ko neće,nemora,Ja često imam potrebu prilikom slanja asocijacija da objasnim asocijaciju.Ja se izvinjavam ako dosađujem.

1 za
1 protiv
jaleeee
2012-02-07
???

jaleeee napisa...

Supervizore,moželi onaj moj predlog,da se prilikom slanja asocijacija igrači daju objašnjenja za kolone i konačno rešenje,pa ko hoće da objasni nek objasni ko neće,nemora,Ja često imam potrebu prilikom slanja asocijacija da objasnim asocijaciju.Ja se izvinjavam ako dosađujem.

... nije to problem za nove, ali imamo par stotina asocijacija koje su već unete bez objašnjenja.

1 za
1 protiv
Supervizor
2012-02-07
???

gilens napisa...

Zasto mi nije priznato?

... jer niste ostavili primedbu gde treba, odma' posle odigrane igre.

Ovako će još 1000 igrača koji nisu imali pojma kako da reše asocijaciju, sad da se javi jer su videli odgovor na forumu i svi će da kažu kako su baš i oni isto tako kucali isto kao i Vi.

7 za
0 protiv
Supervizor
2012-02-24
???

Kako ide slanje asocijacija od strane igrača.Može li se meni dozvoliti pregled asocijacija?

1 za
4 protiv
jaleeee
2012-09-11
???

Sad kad bi svako pitao, božee -.-"

2 za
1 protiv
.
2012-09-14
???

Svaka ;;cast'' onome ko je smislio danasnju asocijaciju.Nisam mogla da povezem pojmove,nikako.Sta je zajednicko,neka mi pojasni sastavljac,molicu lepo.

3 za
2 protiv
Spagana
2012-10-01
???

Kraljica,zec,sesir i caj,konacno je???Sta mislite,sta je konacno resenje?

2 za
3 protiv
slabasna
2012-10-01
???

Kraljica,zec,sesir i caj,konacno je???Sta mislite,sta je konacno resenje?

3 za
3 protiv
slabasna
2012-10-01
???

Prateci zeca, otisla je na cajanku kod ludog sesirdzije, a zavrsila na partiji kriketa sa crvenom kraljicom... (Nije moja asocijacija, ali je skroz jasna)

6 za
2 protiv
Radovan
2012-10-01
???

Radovan napisa...

Prateci zeca, otisla je na cajanku kod ludog sesirdzije, a zavrsila na partiji kriketa sa crvenom kraljicom... (Nije moja asocijacija, ali je skroz jasna)

...Jeste, jasna je onome ko je pročitao knjigu ili gledao film i dobro se seća svih detalja iz sadržaja. Ja sam i pročitala knjigu i gledala film (i igrani i crtani - više puta), ali asocijaciju nisam pogodila.

6 za
3 protiv
lunali
2012-10-02
???

slabasna napisa...

Kraljica,zec,sesir i caj,konacno je???Sta mislite,sta je konacno resenje?

...Alisa u zemlji čuda, pogodio posle 2 otvorene kolone -.-

1 za
2 protiv
.
2012-10-02
???

Sistem mi danas nije priznao konačno rešenje posle dva otvorena polja, napisano (u skladu sa učenjima Vuka St. Karadžića, Save Mrkalja, Johana Kristofa Adelunga... da ne idemo baš do starogrčkih mislilacasmiley) "vindouz". Tek kada sam rešio sva četiri polja i uvideo da ne može biti drugo, napisao sam konačno rešenje kao "windows". Igram zabave radi i nisam se previše nasekirao, ali smatram da principijelno ovo nije u redu.

6 za
0 protiv
Čika Paja
2012-10-14
???

Potpuno podržavam Čika Paju. Moraju se priznati kao ispravna rešenja transkiripcije naziva i imena.

2 za
1 protiv
Dane Dan
2012-10-14
???

Za ovakve prigovore imate dugme- prijavi problem u igri- neposredno nakon igre. Verovatno nije uneta i ta opcija konacnog.

3 za
1 protiv
Opettaja
2012-10-14
???

Pomenuto dugme služi za ispravljanje konkretnih grešaka a ovo je sistemsko pitanje. Da li je u redu da konačno rešenje bude Skype ali ne i Skajp (ovo je samo primer, ne sećam se da li sam tu asocijaciju imao ovde ili na FB).

2 za
2 protiv
Dane Dan
2012-10-14
???

Magnum i sladoled,sta je zajednicko?

4 za
1 protiv
slabasna
2012-10-15
???

To se i ja pitam.Nikad nisam cuo za sladoled magnum!I koja je to fora sa crnogorskim registracijama???Hocemo sledece rumunske ili grcke ili irske???

2 za
2 protiv
beer boy
2012-10-15
???

Zaista,te CG registarske oznake su glupost.Sto se tice sladoleda i magnuma,valjda ce se javiti autor da pojasni,jedva cekam objasnjenje...

4 za
1 protiv
Spagana
2012-10-15
???

Nisam autor asocijacije, mislim da je nisam još igrao.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnum_(ice_cream)
http://www.magnumicecream.com

2 za
2 protiv
baron-samedi
2012-10-15
???

Erazmo napisa...

Ako nije protiv pravila: ODBRANA, PORODICA, DRUSTVO, SRAM = STUB

...Ova cetvrta je nelogicna i glupa..moze a i ne mora da bude sram,tj.stub.........

1 za
6 protiv
Orfejus
2012-10-15
???

Dane Dan napisa...

Pomenuto dugme služi za ispravljanje konkretnih grešaka a ovo je sistemsko pitanje.

...ne. Pomenuto dugme služi za bilo kakav problem sa igrom, uključujući i ovu situaciju kada treba priznati još jednu varijantu.

E sad, gledam tu asocijaciju i piše i "vindouz" kao moguće rešenje. Možda je Čika Paja pogrešio u kucanju.

3 za
3 protiv
Supervizor
2012-10-24
???

U tom slučaju se izvinjavam.smiley Sad ne mogu da tvrdim ni da jeste, ni da nije.

5 za
0 protiv
Čika Paja
2012-10-24
???

Jučerašanja asocijacija je bila "prelaka".indecision

1 za
1 protiv
.
2012-11-07
???

Interesuje me, bez guglanja, koliko ljudi zna ko je bio Kamij Sen Sans, kao resenje danasnje asocijacije. Mislim da je to stvarno preterivanje.

8 za
4 protiv
Svrkota Tica Nedjeljko
2012-11-13
???

Ако можете да ми помогнета, какве везе имају „реченица“ и „улога“ са „функцијом“? Данас сам имао ту асоцијацију и прошао баш лоше.

 

@Свркота, Камиј Сен Санс је чувени француски композитор. Његово име и дело је део опште културе.  (није моја асоцијација, да не помислите да браним своје)

Е сад, ако не волиш класичну музику то је ипак до тебе.

6 za
6 protiv
Dane Dan
2012-11-13
???

Deco, ne znam kakav je danas sistem obrazovanja, ali ja se i dan-danas sećam da smo slušali "Karneval životinja" gore pomenutog kompozitora na časovima muzičkog u osnovnoj školi.smiley

9 za
3 protiv
Čika Paja
2012-11-13
???

Sunce i kamen asocijacije za guštera?!?

Kome, bre, prvo padne  na pamet gušter kada se pomenu Sunce ili kamen???

Jasno mi je kojom logikom je išao autor asocijacije - gušteri se sunčaju na kamenu, ali to je n+1 (gde n teži beskonačnom) pomisao pre mnoooogo logičnijih.

Da ne bude zabune, rešio sam je i dobio 39 bodova ali ne pomoću ove dve kolone.

5 za
1 protiv
Dane Dan
2012-11-15
???

Čika Paja napisa...

Deco, ne znam kakav je danas sistem obrazovanja, ali ja se i dan-danas sećam da smo slušali "Karneval životinja" gore pomenutog kompozitora na časovima muzičkog u osnovnoj školi.smiley

...Mi smo i na engleskom

3 za
2 protiv
:-)
2012-11-16
???

Dane Dan napisa...

Sunce i kamen asocijacije za guštera?!?

Kome, bre, prvo padne  na pamet gušter kada se pomenu Sunce ili kamen???

Jasno mi je kojom logikom je išao autor asocijacije - gušteri se sunčaju na kamenu, ali to je n+1 (gde n teži beskonačnom) pomisao pre mnoooogo logičnijih.

Da ne bude zabune, rešio sam je i dobio 39 bodova ali ne pomoću ove dve kolone.

...Jel' bar jedno polje bio rep? :D

3 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-11-17
???

Danas je kolona A bila fantastična, a nije zaostajalo ni rješenje kolone C kao asocijacija na konačno... Luudilo! :)

2 za
3 protiv
Cl1o
2012-11-17
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0163 sec.

Copyright © 2024